«Лікарі не винні»: назвали причину смерті жінки у пологовому будинку Чернівців


    Причиною смерті 37-річної жінки після гінекологічної операції стала тромбоемболія легеневої артерії. І у смерті жінки не винні лікарі.

    Про це molbuk.ua повідомив начальник обласного бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський. Судово-медичний експерт пояснив, що утворився тромб, який закупорив судинну систему легень і такого ніхто не міг передбачити.

“Тромб пересувається, перекриває легеневу артерію і смерть настає миттєво. Такого ніхто не може передбачити і таких випадків маємо дуже багато. Просто це резонансний випадок, бо померла 37-річна жінка, яка пішла до лікарні, бо хотіла мати дітей, пішла своїми ногами, а там померла.

У даному випадку це спровокувала операція. Жінці давали...

Детальніше...

У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу


      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...

   Обласне бюро судово-медичної експертизи отримало обладнання, вартістюв понад півмільйона гривень.

     Наприкінці минулого року в Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи з’явилось нове сучасне обладнання у відділеннях судово-медичної імунології, судово-медичної цитології та судово-медичної токсикології. Серед придбаного апарат для автоматичної проводки тканин, три мікроскопи, спектрофотометр та два генератори водню.

     Як розповідає начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт Депаратменту ОЗ з питань судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор Бачинський, загальна вартість придбаного обладнання становить 521 тисячу гривень.

Детальніше...

  Чому деякі послуги судмедекспертизи в Чернівцях платні?.

    Це не бізнес, а можливість допомагати тим, хто постраждав через насильство чи в ДТП. Як розповів Інформаційному агентству АСС Віктор Бачинський, начальник КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, труднощі в роботі з людьми, які постраждали внаслідок насильства, ДТП тощо, почалися іще з 2012 року, коли вийшов новий Кримінально-процесуальний кодекс. - Ми побачили: якщо раніше щороку приймали 7,5 тис. людей з різних причин (головна – насильство в сім`ї), то у 2012 році їх стало удвічі менше – 3,5 тис. Річ у тім, що раніше жінка, яку, скажімо, побив чоловік, реєструвала свою заяву у суді та отримувала направлення до бюро судово-медичної експертизи, де експерт видавав «Акт судово-медичного обстеження».

Детальніше...

Чому збільшилася кількість самогубств: головний судмедексперт області пояснив причину

    П’ять самогубств за п’ять днів – це доволі велика кількість, вважає професор, начальник обласної судово-медичної експертизи Віктор Бачинський і пояснює причину цьому.     В обласному бюро судово-медичної експертизи повідомили, що хвиля самогубств спостерігається час від часу. Але така кількість – це доволі багато.

Детальніше...

Віктор Бачинський: “У 1988-му діти в Чернівцях лисіли від гідразину”

   Люди молодшого віку та ті хто перебрався до Чернівців у 90-ті, можуть і не знати про лихо, яке коїлося у місті восени 1988 року. З незрозумілої причини у місті лисіли дво-, трирічні малюки. Перші випадки невідомої хвороби медики почали фіксувати ще в серпні, а вже у жовтні майже одночасно полисіло близько сотні дітей. Хтось із малюків спокійно лягав спати, а вранці нажахані батьки бачили все дитяче волоссячко на подушці, у когось воно пасмами сипалося під гребінцем, а хтось знімав чуприну разом із шапкою.

Детальніше...

«Аварія на Сокирянщині сталася через алкоголь», - висновок судмедексперта 

Експертиза показала, що у двох чоловіків, які загинули внаслідок ДТП на Сокирянщині, у крові був алкоголь.

Про це пише «Молодий Буковинець».

Детальніше...