На Буковині різко збільшилася кількість суїцидів: судмедексперт шокував відповіддю.


   Кількість самогубств на Буковині значно зросла. Тож кореспондентка molbuk.ua з’ясувала у завідувача відділу обласного бюро судово-медичної експертизи Іллі Беженаря, чому так.
Про це йдеться в публікації МБ.

Детальніше...

 Кореспондентка "МБ" побувала в обласному бюро судово-медичної експертизи департаменту охорони здоров’я ОДА та побачила, як працюють судмедексперти

 

   Морг – так більшість із нас називають бюро судово-медичної експертизи. У Чернівцях він знаходиться на вулиці Кишинівській, 2. Для когось це місце страшне, а ще для когось неприємне. Кореспондентка "МБ" побувала в обласному бюро судово-медичної експертизи департаменту охорони здоров’я ОДА та побачила, як працюють судмедексперти.

Детальніше...

Що стоїть за самогубствами на Буковині: експерт дав несподівану відповідь


Від початку 2021 року в Чернівцях правоохоронці зафіксували чотири факти самогубства. Люди віком від 20 до 40 років вистрибували з вікон багатоповерхових будинків.

Кореспондентка molbuk.uaзвернулася до начальника обласного бюро судмедекспертизи, завідувача кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, доктора медичних наук, професора Віктора БАЧИНСЬКОГО.

– Чим може бути спровоковано те, що молоді люди "випадають" із вікон багатоповерхівок?

Детальніше...

«Лікарі не винні»: назвали причину смерті жінки у пологовому будинку Чернівців


    Причиною смерті 37-річної жінки після гінекологічної операції стала тромбоемболія легеневої артерії. І у смерті жінки не винні лікарі.

    Про це molbuk.ua повідомив начальник обласного бюро судово-медичної експертизи Віктор Бачинський. Судово-медичний експерт пояснив, що утворився тромб, який закупорив судинну систему легень і такого ніхто не міг передбачити.

“Тромб пересувається, перекриває легеневу артерію і смерть настає миттєво. Такого ніхто не може передбачити і таких випадків маємо дуже багато. Просто це резонансний випадок, бо померла 37-річна жінка, яка пішла до лікарні, бо хотіла мати дітей, пішла своїми ногами, а там померла.

У даному випадку це спровокувала операція. Жінці давали...

Детальніше...

У Чернівцях збиралася еліта судової медицини світу


      У липні Чернівці стали місцем проведення Міжнародного конгресу судової медицини. Його приурочили до 75-річчя Чернівецького обласного бюро судмедекспертизи та ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». У Конгресі взяли участь 188 науковців і практиків судмедекспертизи України та країн близького й далекого зарубіжжя: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії тощо. Учасниками Конгресу були також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія та Болівія), який після початку бойових дій на Сході України надає вітчизняній судмедекспертизі значну допомогу з питань ідентифікації масових жертв.

Детальніше...

Першими в Україні судмедексперти області знайшли вихід із пастки «поправок Лозового»

     Це суттєво покращило якість досліджень і зняло психологічну напругу в суспільстві Підписані Президентом, 15 березня 2018 року набрали чинності внесені Верховною Радою зміни до Кримінального процесуального кодексу України (так звані «поправки Лозового»). Відповідно до них, призначення експертиз, у тому числі – судово-медичних, було виведено з юрисдикції правоохоронних органів і покладено на органи місцевого судочинства. Тобто, експертизу тіл померлих відтоді мав призначати вже не слідчий поліції, а лише суддя за його поданням. І хоча автор поправок, народний депутат Андрій Лозовий переконував, буцім у такий спосіб буде нівельовано корупційну складову процесу, аналітики одразу спрогнозували цілу низку негативних наслідків: від затягування винесення ухвал через збільшення у рази звернень до суду до погіршення у зв’язку з обумовленим цим зволіканням якості експертиз (внаслідок чого у виграшу будуть лише злочинці), до переповненості моргів і негативних морально-психологічних наслідків, коли рідні померлого марно оббиватимуть пороги, не маючи змоги його поховати.

Детальніше...

   Обласне бюро судово-медичної експертизи отримало обладнання, вартістюв понад півмільйона гривень.

     Наприкінці минулого року в Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи з’явилось нове сучасне обладнання у відділеннях судово-медичної імунології, судово-медичної цитології та судово-медичної токсикології. Серед придбаного апарат для автоматичної проводки тканин, три мікроскопи, спектрофотометр та два генератори водню.

     Як розповідає начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, експерт Депаратменту ОЗ з питань судмедекспертизи, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ Віктор Бачинський, загальна вартість придбаного обладнання становить 521 тисячу гривень.

Детальніше...

  Чому деякі послуги судмедекспертизи в Чернівцях платні?.

    Це не бізнес, а можливість допомагати тим, хто постраждав через насильство чи в ДТП. Як розповів Інформаційному агентству АСС Віктор Бачинський, начальник КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, труднощі в роботі з людьми, які постраждали внаслідок насильства, ДТП тощо, почалися іще з 2012 року, коли вийшов новий Кримінально-процесуальний кодекс. - Ми побачили: якщо раніше щороку приймали 7,5 тис. людей з різних причин (головна – насильство в сім`ї), то у 2012 році їх стало удвічі менше – 3,5 тис. Річ у тім, що раніше жінка, яку, скажімо, побив чоловік, реєструвала свою заяву у суді та отримувала направлення до бюро судово-медичної експертизи, де експерт видавав «Акт судово-медичного обстеження».

Детальніше...