– Можу сміливо це назвати "модою" серед молоді. Зараз у соцмережах є цілі групи. Там відбувається пряма пропаганда самогубств. Та це не означає, що гинуть лише ті, кому від 20 до 30 років. Більша частина таких смертей – від 30 до 40 років. Люди віком 60 років теж накладають на себе руки, – каже пан Віктор.

– Яким чином переважно вчиняють суїциди?

– Самогубство – це спосіб покінчити не зі своїм життям, а зі своїми стражданнями. Це можуть бути фізичні, психічні проблеми, з якими людина просто не може впоратися. На першому місці – самогубства через повішення, на другому – падіння з висоти, на третьому – медикаментозні отруєння, на четвертому – ушкодження гострими предметами.

- На п’ятому – ушкодження з вогнепальної зброї. 75% самогубців – чоловіки, 25% – жінки. Із цього показника 80% людей на момент вчинення суїциду перебували у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння, і лише 0,3 % перебуває на обліку в психлікарні, – зазначає Віктор Бачинський.

– В якому віці люди найчастіше схильні накладати на себе руки?

– Переважно помирають люди віком від 30 до 40 років. Через те, що не можуть знайти себе у цьому світі: ніде жити, працювати, немає що їсти. Досить високий показник суїциду є й серед молоді. Так, за 2018 рік загинуло 13 осіб віком від 18 до 30 років, – розповідає пан Віктор.

– Через що люди накладають на себе руки?

– Думаю, що це більше пов’язано з фінансовими проблемами та боргами. Люди позичають багато грошей, потім не мають можливості їх повернути і просто не витримують. Важливу роль відіграв і карантин, коли багато людей збідніли. Якщо ж говорити про молодь, то це може бути нерозділене кохання, яке провокує суїцид, – каже пан Віктор.

Статистика суїцидів на Буковині

2018 – 153 особи

2019 – 136 осіб

2020 – 153 особи

Від початку 2021 – 14 осіб.

Довідка

Якщо помітили схильність до суїциду в близьких, необхідно:

– бути відкритими, дати зрозуміти людині, що вона цінна для вас;

– виявляти підтримку та розуміння;

– давати зрозуміти, що із кризового стану є вихід;

– звернутися по допомогу до спеціалістів.

Служба медико-психологічної допомоги:

044-456-17-02

044-456-17-25

Автор: Анна Семьонова

 

https://molbuk.ua/