Чому збільшилася кількість самогубств: головний судмедексперт області пояснив причину

    П’ять самогубств за п’ять днів – це доволі велика кількість, вважає професор, начальник обласної судово-медичної експертизи Віктор Бачинський і пояснює причину цьому.

    В обласному бюро судово-медичної експертизи повідомили, що хвиля самогубств спостерігається час від часу. Але така кількість – це доволі багато.

"Коли повний місяць або сильний вітер, вже з досвіду знаю, що будуть самогубства. Такі зміни погоди дуже серйозно впливають на психічно слабких
людей. Тенденція спостерігається з року в рік. А зараз був "червоний" місяць, і я впевнений, що це теж вплинуло на ситуацію", - вважає Віктор Бачинський.

    За статистикою, кожні дві з половиною доби на Буковині стаються самогубства. Та за ці дні самогубств було більше.

"Упродовж останніх років реєструємо по 105-145 самогубств щороку. Десять років тому мали щорічно їх більше – понад 220. Але тоді й кількість населення була більшою. Тому якщо вивести цифру на сто тисяч населення, то виходить, що кількість самогубств зросла". – каже Віктор Бачинський.

    У 90 відсотках самогубства вчиняють чоловіки. Основні причини – матеріальні проблеми, борги. У молодому віці причиною самогубств переважно є нерозділене кохання.

"За багато років я вивів певну формулу: самогубства вчиняють не для того, щоби розпрощатися з життям, а для того, щоби позбавитися страждань – чи це фінансові проблеми, чи фізичний біль, чи важкий психоемоційний стан", - розповів Віктор Бачинський.
Нагадаємо, зо з 23 по 27 липня в області сталося п’ять самогубств. Ще два випадки самогубств були зафіксовані 31 липня та 1. Повісився чоловік та 27-річна жінка вистрибнула з вікна 5-го поверху.

 

Молодий буковинець  4-08-2018