Перша допомога при травмах

    Відновлення у дорослих прохідністі дихальних шляхів при попаданні в них інороднього тіла
    Види кровотеч
   Зупинка артеріальної кровотечі

...

Детальніше...

 Як правильно викликати екстрену (швидку) медичну допомогу.

     Екстрена (швидка) медична допомога на території України поза межами лікувально-профілактичних закладів надається цілодобово дорослому і дитячому населенню бригадами швидкої медичної допомоги.
Виклик здійснюється з будь-якого телефону набором номеру виклику екстрених служб по всій території України або при особистому зверненні громадян до підрозділу ШМД.
Бригаду можна викликати у випадках:
— втрати свідомості;
— судом;
— раптового розладу дихання;
— раптового болю у грудній клітці...

Детальніше...

 Дії громадян у випадку смерті людини.

     Судово-медичній експертизі підлягають трупи померлих від насильницької, а також при підозрі на насильницьку смерть, а саме: якщо смерть настала від механічних ушкоджень, отруєнь, механічної асфіксії, дії крайніх температур, електроструму, після штучного аборту, проведеного поза лікувальним закладом, трупи невстановлених осіб, у випадку настання смерті в лікувальному закладі під час виконання медичних маніпуляцій, померлих раптово вдома з неясним генезом смерті.

Якщо смерть відбулася вдома:

  1.  За телефоном «102» викликати оперативну групу міліції та судмедексперта для оформлення протоколу огляду місця і тіла померлого. Слідчий разом з судмедекспертом встановлюють доцільність судово-медичного дослідження померлого, складають направлення на розтин та за допомогою спецбригади СМЕ тіло померлого транспортується до  Чернівецького обласного судово-медичного моргу (м. Чернівці, вул. Кишинівська  2  тел. 524575).

  2.  Для оформлення довідки про смерть для організації поховання...

Детальніше...