АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

до загального звіту про роботу КМУ «Обласне бюро
судово-медичної експертизи» Департаменту охорони здоров’я
Чернівецької обласної державної адміністрації у 2023 році

     Бюро судово-медичної експертизи Департаменту охорони здоровя Чернівецької обласної державної адміністрації – комунальна медична установа діє на підставі статуту.

НАЧАЛЬНИК БЮРО - БАЧИНСЬКИЙ ВІКТОР ТЕОДОСОВИЧ

Поштова адреса бюро: 58009 м. Чернівці, вул. Кишинівська,2

Тел.факс 52-67-67        58-11-28

Тел. 52-45-75               58-11-67

         509-146               57-32-28

Чернівецька область займає площу 8,1 тис. кв. км.
Число районів – 3
Чисельність населення – 901 тис. чол.

1. Структура бюро

В структуру бюро входять наступні підрозділи:
- адміністративно-господарський відділ;
- відділ комісійних судово-медичних експертиз;
- відділ судово-медичної експертизи трупів;
- відділ судово-медичної експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб;
- регіональні філії судово-медичної експертизи;
- відділення судово-медичної токсикології;
- відділення судово-медичної криміналістики;
- відділення судово-медичної гістології;
- відділення судово-медичної імунології;
- відділення судово-медичної цитології.
За звітний період наявні зміни в структурі бюро у вигляді реформування районних та міжрайонних відділень СМЕ в регіональні філії обл.бюро СМЕ.
2. Матеріально-технічна база бюро покращилась за рахунок придбання:
а) за кошти спеціального фонду та безповоротної фінансової допомоги на загальну суму 170382,29 грн.:
   - канцтовари – 5000,00;
   - ПММ (бензин, ДП) - 15040,00;
   - автомобільні запчастини – 8640,00 грн.;
   - медичні вироби – 33545,13 грн.;
   - послуги (телекомунікації, інтернет, обслугов.сигналізації, поточний ремонт ПК, незалежне дослід. з оцінки ТЗ, ремонт та обслуговув.технічне ЗДПД) – 132581,87 грн.;
   - сплата податків – 1175,55 грн.;
   - ком.послуги (газ прир.) – 1100,34 грн.;
   - навчання лікарів (підв.кваліф.) – 25624,00 грн.
б) - надійшло гум.допомоги 1203565,06 грн.:
   - генератори – 751399,67 грн.;
   - автомобілі (сан.трансп.) – 418340,00 грн.;
   - медвироби – 3325,39 грн.
в) за обласний бюджет:
   - заробітна плата – 20199289,65 грн.;
   - нарахування на зарплату – 4483775,16 грн.;
   - ПММ (бензин, дизпаливо) – 199340,00 грн.;
   - медикаменти, мед.вироби, лік.засоби – 119987,61 грн.;
   - послуги (дератизація, інтернет, оренда приміщень, обслуговув.ПЗ, заправка та регенерація картриджів, поточн.ремонт ПК, метрологія, страхув.водіїв, майна, встановлен.сигналізації) – 256987,18 грн.;
   - капремонт споруд цивільного захисту (укриття) – 388227,778 грн.;
   - комунальні послуги (електроенергія, вода та водовідвед., природний газ, вивіз ТПВ) – 750187,31 грн.
   У звітному році бюро судово-медичної експертизи обслуговувалось Головним управлінням державної казначейської служби України.
   У 2024 році для покращення матеріально-технічної бази бюро планується провести капітальний ремонт фасаду адміністративних будівель за адресою по вул. Кишинівській, 2; провести капітальний ремонт приміщень моргу, а саме: кімнати для молодшого медичного персоналу, передсекційної кімнати, секційної зали №1 та №2; провести поточний ремонт кабінету судово-медичних експертів №1; провести поточний ремонт кабінету відділу комісійних судово-медичних експертиз; провести поточний ремонт приймальної та кабінету начальника бюро, в приміщенні для зберігання речових доказів; придбати валізи експертів у кількості 6-ти, масспектрометру, спектрофотометра, морозильних камер, газової плити, придбання комп’ютерної і оргтехніки та закупівлі іншого медичного обладнання.
   Труднощі у покращені матеріально-технічної бази бюро полягають у недостатньому фінансуванні.

3. Штати і кадри бюро

3.1. Зміни в штатах і кадрах бюро:
3.1.1. Кількість посад, зайнятих внутрішніми і зовнішніми сумісниками залишилась на попередньому рівні.
3.1.2. В звітному році наявні 5,5 вакантних посад, з них: у відділенні судово-медичної цитології – 1,0, у відділенні судово-медичної криміналістики – 1,5, у відділенні судово-медичної токсикології – 2,0, у відділенні судово-медичної імунології – 1,0.
3.2. Кількість фізичних осіб усіх працівників бюро у звітному році зменшилась на 6 фізичних осіб.
3.3. Стан укомплектованості судово-медичними експертами і спеціалістами судово-медичної лабораторії:
- відділення судово-медичної гістології - 100%;
- відділення судово-медичної імунології - 87,5%;
- відділення судово-медичної токсикології - 66,7%;
- відділення судово-медичної криміналістики - 80%;
- відділення судово-медичної цитології - 75%.
3.4. У 2023 році укомплектованість загальними судово-медичними експертами як в обласному центрі так і в регіональних філіях СМЕ складає 82,5%.
3.5. У 2023 році в Обласне бюро було зараховано 1 лікаря-стажиста у відділення судово-медичної гістології. Кількість інтернів, які закінчили інтернатуру і отримали сертифікат спеціаліста – 1, та переведено лікаря-стажиста відділення судово-медичної гістології на посаду лікаря судово-медичного експерта-гістолога.
   У 2023 році на базі кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету пройдено 6: майстер-класів: 1. «Ретроспективна діагностика механізмів утворення переломів трубчастих кісток методами фрактографії та їх юридична оцінка»; 2. «Ретроспективна діагностика механізмів утворення переломів грудної клітки та хребта методами фрактографії та їх юридична оцінка»; 3. «Ретроспективна діагностика механізмів утворення переломів кісток черепа методами фрактографії та їх юридична оцінка»; 4. «Сучасні аспекти впровадження новітніх технологій в роботу лікаря судово-медичного експерта при огляді трупа на місці події чи місці його виявлення»; 5. «Сучасні діагностичні можливості визначення дії нових набоїв та новітньої зброї у випадках вогнепальних ушкоджень при проведенні судово-медичної експертизи»; 6. «Соціально-правове підґрунтя проведення судово-медичної експертизи та її юридичне значення».
   В КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» з науковим ступенем: начальник бюро - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету, заслужений лікар України Бачинський В.Т.; завідувач відділення судово-медичної криміналістики – кандидат медичних наук Вацик М.М. Також працюють за сумісництвом ще 2 доктора медичних наук - доктор медичних наук, професор, декан медичного факультету №3 Буковинського державного медичного університету Савка І.Г. та доктор медичних наук, професор, професор кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету Ванчуляк О.Я.; 3 кандидата медичних наук, доценти, доценти кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету Павлюкович О.В., Заволович А.Й. та Гараздюк М.С., доктор філософії, асистент кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету Саркісова Ю.В.

4. Експертна робота

У зв’язку з анулюванням нормативно-регламентуючих документів, що встановлювали штатні нормативи в установах судово-медично експертизи, 01.09.2017 року начальником бюро професором Бачинським В.Т. видано наказ №16 заг. §2, згідно якого встановлено нові норми навантаження роботи на одну зайняту посаду (ставку) по КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації, а саме:
- по відділу судово-медичної експертизи трупів – 80 експертиз;
- по відділу судово-медичної експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб – 400 освідувань;
- по відділу комісійних судово-медичних експертиз: 50 експертиз або 20 особливо-важких (лікарських) експертиз;
- по відділенню судово-медичної криміналістики – 60 експертиз;
- по відділенню судово-медичної токсикології – 275 експертиз;
- по відділенню судово-медичної імунології – 130 експертиз;
- по відділенню судово-медичної цитології – 40 експертиз;
- по відділенню судово-медичної гістології – 400 експертиз.
В регіональних філіях СМЕ лікарями судово-медичними експертами надається послуга населенню в наданні судово-медичної експертизи без нормативів навантаження.

Відділ судово-медичної експертизи трупів

     Завідувач відділу судово-медичної експертизи трупів - КИШКАН ЯРОСЛАВ СТЕПАНОВИЧ, лікар судово-медичний          експерт з вищою лікарською категорією, першим кваліфікаційним класом судово-медичного експерта, з експертним стажем роботи більше 25 років.

    В порівнянні з 2022 роком, у звітному 2023 році кількість проведених експертиз трупів по області залишається сталою з невеликим приростом на 18 випадків.
   Норма навантаження на загального судово-медичного експерта у відділі судово-медичної експертизи трупів з урахуванням обслуговування міського населення та населення області складає 80 трупів на рік. Враховуючи, що у відділі судово-медичної експертизи трупів наявне з урахуванням ставки завідувача 18,0 ставки загального судово-медичного експерта, у звітному році виконано експертиз трупів на 19,0 ставок, тобто навантаження на займану посаду складає 86 експертиз трупів, тобто практично один загальний лікар судово-медичний експерт виконує роботу на 1,08 ставки.
   У відділі судово-медичної експертизи трупів у якості радника завідувача працює лікар судово-медичний експерт, доктор філософії Кишкан Павло Ярославович.
   В міжрайонних та районних відділеннях норми навантаження як такі виключені, так як надається послуга населенню та судово-слідчим органам районів у виконанні судово-медичних експертиз. Всі міжрайонні відділення функціонують у звичному режимі.
   За звітний рік судово-медичними експертами відділу судово-медичної експертизи трупів здійснено 1527 виїздів на місця пригод, 10 виїздів для участі в судових засіданнях, 38 виїздів з метою відтворення обставин та обстановки подій, 2 виїзди для участі у вилучені речових доказів.

Відділ судово-медичної експертизи потерпілих,
звинувачених та інших осіб

  Завідувач відділу судово-медичної експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб – ТИМЧУК МИРОСЛАВ РОСТИСЛАВОВИЧ, лікар судово-медичний експерт з вищою лікарською категорією, вищим кваліфікаційним класом судово-медичного експерта, з експертним стажем роботи більше 30 років.

Об’єм роботи відділу за 2023 рік

Види експертиз Всього по відділу
Всього 1751
З них Тяжких 81
Середньої ступені тяжкості 303
Легкі тілесні ушкодження з розладом здоров’я 392
Легкі тілесні ушкодження 814
Без ушкоджень 123
З приводу розбещення 6
Визначення статевого стану 27
З приводу мужолозтва -
Інші 5


Всього з приводу тілесних ушкоджень було проведено 1541 експертиз та обстежень, з них ушкодження спричинені:
• тупими предметами - 1126
• гострими предметами - 57
• вогнепальною зброєю - 10
• при ДТП - 334
• дією граничних температур - 4
• дією хімічних речовин - 5
• інші - 5

   У відділі експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб наявно 6,5 ставок лікарів з урахуванням ставки завідувача, норма навантаження на одну штатну посаду 400 освідувань (прийом як міського так і районного населення). За даними 2023 року, навантаження на одну займану посаду складає 319 освідувань, що займає 0,8 ставки, тобто дещо нижче нормативів.
   По медичних документах проведено 500 експертиз (оглядів), оглянуто в стаціонарі 130.
За звітний період експертами відділу було прийнято участь у 21 судових засідань та 185 слідчих експериментах (відтвореннях місця та обставин подій).

5. Відділ комісійних судово-медичних експертиз

Завідувач відділу комісійних експертиз МЕЛЬНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, лікар судово-медичний експерт, з вищою лікарською категорією, вищим кваліфікаційним класом судово-медичного експерта, з експертним стажем роботи більше 32 років.

Об’єм роботи відділу за 2023 рік:
Проведено комісійних експертиз всього – 147.
В тому числі у відношенні осіб медичного персоналу – 12.
У звітному році проведено 12 лікарських судово-медичних експертиз: хірургів – 1; гінекологів – 2; педіатрія – 1; акушерів -3; терапевтів – 3; неврологів – 1; психіатрів – 1.
За звітний період експертами відділу було прийнято участь у 5-и судових засіданнях.

6. Відділення лабораторій речових доказів

У відділеннях судово-медичної лабораторії виконано всього 6000 експертиз (досліджень).
З них:
- відділення судово-медичної гістології - 1538;
- відділення судово-медичної імунології - 1938;
- відділення судово-медичної криміналістики - 262;
- відділення судово-медичної токсикології - 2071;
- відділення судово-медичної цитології - 152.

7. Впровадження наукових досягнень

У 2023 році продовжувалася спільна робота відділу судово-медичної експертизи трупів та відділення судово-медичної гістології обласного бюро судово-медичної експертизи з кафедрою судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету разом з кафедрою оптики та видавничо-поліграфічної справи Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича по впровадженню в роботу обласного бюро судово-медичної експертизи результатів наукових досліджень у галузі лазерної поляриметрії біологічних тканин для встановлення давності нанесення тілесних ушкоджень, визначення причини та давності настання смерті, впровадження фізичних методів дослідження у судово-медичну практику.

8. Допомога органам охорони здоров’я

8.1. У звітному році у порівнянні з 2022 роком відмічається несуттєве зростання загальної кількості експертиз трупів на 18 випадків, з них: ненасильницька смерть зменшилась на 4 випадки проте спостерігається збільшення випадків насильницької смерті на 23 випадки, причина смерті не встановлена зменшилась на 2, кількість мертвонароджених збільшилась на 1. З ненасильницької смерті кількість дітей до 1 року залишилась на попередньому рівні. Смерть від серцево-судинних захворювань залишилась на попередньому рівні, від легеневих захворювань збільшилась на 6 випадків, зменшилась на 22 випадки смерть від захворювань шлунково-кишкового тракту, від онкозахворювань зменшилась на 2 випадок, а смерть від інших захворювань зменшилась на 3 випадки. З випадків насильницької смерті кількість дітей до 1 року залишилась на тому ж рівні, що і в попередньому році, механічна травма збільшилась на 23 випадки, проте ушкодження тупими предметами зменшилась на 16 випадок, автомобільна травма зменшилась на 11, а падіння з вистоти збільшилась на 22 випадки, кількість експертиз у випадках вогнепальних ушкоджень збільшилась на 87 випадків, у зв’язку з проведенням повноцінних судово-медичних експертиз полеглих військових героїв-захисників з зон бойових дій. Механічна асфіксія зменшилось на 26 випадків, дії крайніх температур зменшилось на 14 випадків, ураження електрострумом зменшилась на 2 випадки. Кількість випадків отруєння зменшилась на 13 випадків з них отруєння алкоголем зменшилось на 12 випадків, окисом вуглецю зменшилась на 12 випадків, так само зменшення випадків спостерігається в наслідок отруєння медикаментами на 3 випадки, а отрутохімікатами збільшилося на 4 випадки, інших отруєнь збільшення спостерігалось на 7 випадків.
8.3. При проведенні комісійних судово-медичних експертиз у звітному році було проведено 12 експертиз за фактом підозри на неналежне виконання своїх обов’язків медичними працівниками у таких галузях як хірургія – 1; Гінекологія - 2; педіатрія -1 ; Акушерство – 3; Терапія -3; неврологія – 1; Психіатрія -1.
Випадків змін ступеню важкості тілесних ушкоджень та змін причини смерті не було.
8.4. У випадках смерті хворих у стаціонарі за звітний рік практично відсутні розходження судово-медичних діагнозів з клінічними.

9. Співпраця з судово-слідчими органами

   На постійній основі фахівцями обласного бюро судмедекспертизи надаються консультації працівникам судово-слідчих органів. Також наші фахівці залучаються до участі у проведенні семінарів в прокуратурі області та районів. Так, за звітний рік було надано значну кількість консультацій працівникам судово-слідчих органів.


10. Д Е Р Ж А В Н И Й Б Ю Д Ж Е Т

У 2023 році асигновано 26511200,00 грн. та витрачено 26397794,69 грн.:
- заробітна плата – 20199289,65 грн.;
- нарахування на оплату праці – 4483775,16 грн.
За 2023 рік на рахунок бюро надійшло позабюджетних коштів 170382,29 грн.

Начальник бюро Віктор БАЧИНСЬКИЙ

ОБЛАСНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

08 січня 2019 року

Н А К А З № 2 Заг. §1

      15 березня 2018 року Президентом України підписані та увійшли в силу, тобто стали обов’язковими до виконання, внесені Верховною Радою поправки до Кримінального процесуального Кодексу України (т.з. “поправки Лозинського”). Зазначеними “поправками” процес призначення експертиз, у тому числі і судово-медичних, виведений з юрисдикції правохоронних установ (Національної поліції України, Прокуратури України, ін.), призначення експертиз шляхом внесення “Ухвали” покладене виключно на Суддів територіальних Судів України.
      За достатньо тривалий термін дії (15 березня – 31 грудня 2018 року) “поправок Лозинського” до Кримінального процесуального Кодексу України, адміністрація та працівники КМУ “Обласне бюро судово-медичної експертизи”м.Чернівці зіштовхнулося з системними наслідками, викликаними введенням в дію зазначених “поправок”, зокрема, при проведенні судово-медичних експертиз трупів.
     Так, проміжок часу між моментом надходження мертвого тіла в морг Бюро за направленням слідчого та моментом початку експертизи, який відповідає моменту надходження Ухвали Судді про призначення експертизи, різко збільщився і сягає терміну 3-7 діб. Останнє призвело до нижченаведених наслідків:
- різко негативна реакція краян – родичів померлого із-за неможливості своєчасно витребувати тіло для поховання, тривалого очікування надходження Ухвали та початку проведення експертизи;
- непрогнозоване замежове хвилеподібне накопичення тіл померлих в моргах установи, приміщення яких не пристосовані для зберігання такої кількість тіл і неспроможні виконати цю функцію у зазначених умовах;
- “лихоманка” в діяльності експертних бригад, коли декілька діб вимушеного “простою” при переповненому тілами морзі, змінюються масовим надходженням Ухвал про призначення експертиз і, відповідно, фактично цілодобова напружена робота судово-медичних експертів та супутнього медичного персоналу, таким чином, штучно створюється ситуація, коли творчий процес проведення судово-медичної експертизи перетворюється на конвейєр аутопсій;
- із-за вищевикладеного, значно знизилась якість судово-медичних експертиз трупів;
- в результаті “відтермінового” проведення судово-медичних експертиз трупів, стало неможливим визначення часу настання смерті загиблих, втрачаються багаточисельні вкрай вагомі прикмети та ознаки, які уможливлюють визначення причини смерті, визначення механізму утворення ушкоджень, визначення виду токсичного фактору, визначення мікробного або вірусного чинника, ін.;
- вкрай ускладнились умови діяльності правоохоронних установ в частині розкриття злочинів проти життя людей – експертиза трупа проводиться після отримання Ухвали через декілька діб після констатації смерті та огляду трупа на місці виявлення, відповідно, розкриття злочину, зокрема, “по гарячих слідах” або вкрай утруднене, або неможливе.
З огляду на викладене,
Н А К А З У Ю

1. З 09 січня 2019 року, судово-медичним експертам відділу судово-медичних експертиз трупів та міжрайонним судово-медичним експертам, при надходженні мертвого тіла в морг і наявності “Направлення” правоохоронних установ – Національної поліції, Прокуратури і до надходження у відповідний підрозділ Бюро “Ухвали” про призначення судово-медичної експертизи трупа – дозволити проведення судово-медичної аутопсії (судово-медичного дослідження трупа).
2. “Судово-медичне дослідження трупа” проводиться у відповідності до всіх вимог “Правил проведення судово-медичних експертизи /досліджень/ трупів в бюро судово-медичної експертизи” Наказу МОЗ України №6 від 17.01.1995 р. і в обсязі, що відповідає “Судово-медичній експертизі трупа”.
3. “Судово-медичне дослідження трупа” проводиться з метою встановлення причини смерті, наявності, характеру і механізму утворення тілесних ушкоджень, часу настання смерті та вирішення інших питань, що поставлені правоохоронним органом, який призначив дослідження.
4. Після завершення дослідження трупа і визначення причини смерті, судово-медичний експерт, що проводив дослідження оформлює і видає “Лікарське свідоцтво про смерть”, про проведене дослідження інформує орган, що призначив судово-медичне дослідження з зазначенням про необхідність термінового надання “Ухвали” суду про призначення судово-медичної експертизи трупа.
5. При надходженні до відповідного підрозділу Бюро “Ухвали” про призначення судово-медичної експертизи трупа, а “підекспертне” тіло вже підлягло судово-медичному дослідженню і оформлене як “Акт судово-медичного дослідження ”, судово-медична експертиза виконується на базі проведеного судово-медичного дослідження і оформлюється окремим “Висновком експерта”.
6. Завідуючому відділом судово-медичних експертиз трупів Беженару І.Л., в термін до 31 січня 2019 року, провести нараду-семінар для судово-медичних експертів відділу по методиці виконання судово-медичного дослідження трупа та оформлення “Акту судово-медичного дослідження”/трупа/.
7. Інформацію про дійсний Наказ та його зміст невідкладно довести до відома судово-медичниз експертів відділу судово-медичних експертиз трупів.
8. Контроль за виконанням Наказу залишаю за собою.

              Начальник бюро В.Т.Бачинський

 

Н А К А З №13 про заохочення співробітників бюро.

ОБЛАСНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
29 червня 2016 року Н А К А З №13 Заох. §1
м. Чернівці

    4 липня 2016 року працівники державних спеціалізованих експертних установ України святкують своє офіційне професійне свято «День судового експерта». Працівники бюро судово-медичної експертизи Департаменту ОЗ Чернівецької ОДА у всіх ділянках діяльності підрозділів установи показали високий професіоналізм, відданість улюбленій справі, принциповість при дотриманні вимог та норм законів, нехтування власними інтересами перед інтересами своєї професійної діяльності.

Детальніше...

Наказ святковий від 16 червня 2015 року.

ОБЛАСНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

16 червня 2015 року                                 НАКАЗ                                    №8 Заох. §1
м. Чернівці
    21червня 2015 року в Україні відзначається загальнодержавне свято «День медичного працівника».
З огляду на викладене та у переддень професійного свята «Дня медичного працівника»,

Н А К А З У Ю :
   За високий професіоналізм, високі показники в професійній діяльності, яка направлена на уможливлення боротьби за право людини на захист честі, здоров’я, життя, та з нагоди професійного свята «Дня медичного працівника» оголосити подяку наступним співробітникам установи...

Детальніше...

Про проведення роз’яснювальної  роботи з питань цивільного захисту

 

 Н А К А З

«____»_____________20___р.                                                        №______

м. Чернівці

 Про проведення роз’яснювальної

роботи з питань цивільного захисту

            На виконання листа Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації від 16.02.2015 року №01/547 та з метою проведення роз’яснювальної роботи серед співробітників установи щодо необхідності посилення пильності і заходів безпеки, порядку дій на випадок виникнення терористичної загрози та надзвичайної ситуації

Детальніше...

ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

10 квітня 2014 року

Н А К А З 

№10 Заох. §1

м. Чернівці

   11 квітня 2014 року в Бюро судово-медичної експертизи Департаменту охорони здоров’я та цивільного відзначає значну дату в історії виникнення установи а саме 70-ти річчя з дня заснування «Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи».
    З огляду на значимість зазначеного ювілею установи для всіх її працівників та з ціллю заохочення з цього приводу працівників, які відзначилися найбільш плідною працею та найвищими показниками в діяльності по розбудові судово-медичної служби в Буковині,

Детальніше...

 Про посилення контролю
за порядком отримання та
використання благодійних внесків

    Керуючись Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 №5073-УІ, статтею 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-ХІІ, постановою КМУ від 04.08.2000 № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» із змінами, на виконання протокольного рішення наради Департаменту ОЗ та ЦЗН облдержадміністрації з керівниками закладів охорони здоров’я від 05.03.2014 №1 та у відповідності з наказом ДОЗ та ЦЗН Чернівецької ОДА №228 від 14.03.2014 року...

Детальніше...

ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
18 березня 2014 року                                 Н А К А З                                  №15 Заг. §1

м. Чернівці

Затверджено
 наказ Департаменту ОЗ та ЦЗН ОДА
 14.03.2014 № 228

Методичні рекомендації з питань отримання та використання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб закладами галузі охорони здоров'я області.
1. Керівник закладу галузі охорони здоров'я області:
   1.1. Видає наказ про порядок прийому благодійних (добровільних) внесків та пожертвувань від фізичних та юридичних осіб, в якому має бути передбачено порядок прийому та використання внесків, перелік матеріально-відповідальних осіб, які мають право приймати благодійні внески, порядок контролю за отриманням, надходженням та використанням благодійної допомоги...

Детальніше...