Зближення науковців судово-медичної експертизи

Житомирщини з європейською спільнотою

   Так оцінив заступник начальника Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи Віталій Михайлович Зозуля участь представників нашої області в VI міжнародному симпозіумі судово-медичних експертів Східної Європи, який відбувся нещодавно в столиці республіки Молдова місті Кишиневі на базі державного університету медицини та фармації імені Н.Тестемицану.

   Участь у конференціях такого рівня я вважаю обов’язковою для українських науковців, - зазначив В.М.Зозуля, - оскільки, знайомлячись із європейськими колегами, ми – крім обміну досвідом – відкриваємо для них Україну. Тож особливістю цього симпозіуму я назвав би той факт, що більшість країн-учасниць входить до складу Євросоюзу – відтак наша участь у зібранні також розглядається, як часткова євроінтеграція, зближення України з європейською спільнотою.

   Отож у роботі симпозіуму участь взяли науковці з Молдови, України, Російської Федерації, Німеччини, Словаччини, Румунії та Туреччини. Українську делегацію представляли: завідувач кафедри судової медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика В.Д.Мішалов, завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету, начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи В.Т.Бачинський, доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства Буковинського державного медичного університету О.Я.Ванчуляк та двоє наших земляків – заступник начальника Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи, доцент кафедри приватно-правових дисциплін університету сучасних знань В.М.Зозуля та лікар судово-медичний експерт І.В.Діденко.

   Українським науковцям у галузі судової медицини є що показати своїм європейським колегам. Навіть незважаючи на мізерне фінансування та триваючу невизначеність підпорядкованості судової медицини в Україні, галузь, як мовиться, не стоїть на місці, - зауважив представник Житомирщини.

   Представлені нами роботи викликали значну зацікавленість іноземних колег, особливо праці колективу Буковинського державного медичного університету під керівництвом завідувача кафедри судової медицини та медичного правознавства, начальника Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи В.Т.Бачинського, котрий упродовж 15 років працює над використанням у судово-медичній практиці лазерної спектрофотополяриметрії – абсолютно нового та перспективного методу встановлення давності настання смерті та прижиттєвості ушкоджень.

   Загалом же програма виступів учасників VI міжнародного симпозіуму судово-медичних експертів Східної Європи стосувалась різних напрямків судової медицини: історичних ракурсів розвитку галузі в різних країнах, умов роботи галузі відповідно до кримінального та кримінального процесуального права в кожній країні, випадків із практики та наукових технологій.

   А культурно-розважальна програма була представлена відвідуванням історико-археологічного комплексу Старий Орхей та підземного винного містечка Кріково, що ще більше скрасило дружню атмосферу симпозіуму.

  

Газета "Пульс" № 43(147) від 23 жовтня 2014 року