Упродовж 20-21 листопада у Американському Домі в Києві відбувалася конференція «Дитинство без насильства: робота мультидисциплінарної команди»

     Упродовж 20-21 листопада у Американському Домі в Києві відбувалася конференція «Дитинство без насильства: робота мультидисциплінарної команди», у якій взяли участь доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Богуцька Наталія Казимирівна, професор кафедри судової медицини та медичного правознавства Ванчуляк Олег Ярославович та доцент цієї ж кафедри Гараздюк Марта Славівна. Захід проводився в рамках проекту «Дитинство без насильства», який впроваджує Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства» у партнерстві з Офісом Уповноваженого Президента України з прав Дитини Миколи Кулеби та Institute of human services (Ohio, USA) за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, Швейцарського бюро співробітництва в Україні. 

 

     Питання подолання насильства в сім'ї впродовж останніх років активно обговорюється світовою спільнотою фахівців у сфері захисту дітей і давно вийшло за межі сфери діяльності соціальних служб. Згідно досліджень Ради Європи в Україні, кожна третя дитина потерпає від фізичного насильства, а кожна п’ята є жертвою дій сексуального характеру. Вочевидь, насильство щодо дітей – це не тільки соціальна, а й медична проблема, так як саме лікарі та медичні сестри є тими спеціалістами, котрі мають змогу запідозрити чи виявити домашнє насильство під час огляду дитини та негайно повідомити інші служби щодо виявленого злочину.
Метою зустрічі було налагодження мультидисциплінарної взаємодії спеціалістів сфери захисту дітей заради своєчасного виявлення, реагування та протидії насильству над дітьми. Для участі у конференції організаторами було відібрано близько 70 спеціалістів, які є експертами у медичній сфері (педіатри, сімейні лікарі, судово-медичні експерти), представники ювенільної поліції, юристи, психологи та соціальні працівники у сфері захисту дітей. Досвідом ділились міжнародні експерти-медики з питань насилля щодо дітей зі США (Лорі Фрезієр, Вінсент Палуччі) та Ізраїлю (Аді Кляйн). Доцент Богуцька Н.К. отримала сертифікат тренера за програмою «Роль медичного працівника в системі захисту дітей. Реагування на випадки насильства».