Педагогічне та науково-практичне стажування за фахом “Судова медицина” на медичному факультеті університету ім. Павла Йозефа Шафарика, м. Кошице, Словаччина.

     У період з 04.12.2017 р. по 09.12.2017 р. декан медичного факультету №3, доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства, доктор медичних наук Савка Іван Григорович і доцент цієї ж кафедри, доктор медичних наук Ванчуляк Олег Ярославович пройшли педагогічне та науково-практичне стажування за фахом “Судова медицина” на медичному факультеті університету ім. Павла Йозефа Шафарика, м. Кошице, Словаччина.

 
 

     Під час відрядження викладачі ознайомилися з основними завданнями судово-медичної служби Словаччини, її основними підрозділами, технічним забезпеченням та медико-правовими засадами функціонування.

 

    Прослухали курс лекцій зав. кафедри судової медицини медичного факультету університету ім. Павла Йозефа Шафарика проф. Боброва Н.С, прийняли участь у роботі університетського Центру судової медицини, консиліумах, клінічних та судово-медичних конференціях на яких були розглянуті особливості проведення розтинів померлих осіб внаслідок різноманітних причин насильницької смерті, огляду трупів на місцях скоєння злочину, проведення обстеження живих осіб у випадках насилля, дії різноманітних факторів зовнішнього середовища, механічної асфіксії та отруєнь

 

    Були присутні на судово-медичних і патологоанатомічних розтинах із подальшим обговоренням та оформленням відповідної документації.

    Окремо були обговорені особливо складні та казуїстичні випадки із судово-медичної практики у Словаччині (ексгумації давніх захоронень, у випадках отруєнь, канібалізму тощо).

 

    Отримали інформацію про вагомі досягнення та перспективні методи досліджень із використанням сучасного технічного оснащення в судово-медичній танатології, травматології, токсикології, гістології та імуногістохімії.

  Відбувся двобічний освітній обмін англомовною навчально-методичною літературою, мультимедійними презентаціями лекцій і підручниками.