Міжнародний судово-медичний конгрес.

   4-5 липня 2019 року кафедрою судової медицини та медичного правознавства ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» було проведено Міжнародний судово-медичний конгрес. В Конгресі прийняли участь 186 учасників з України та закордону, а саме: Молдови, Румунії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії. Також в роботі Конгресу прийняли участь представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Бразилія, Болівія).

   Доповіді учасників заходу були присвячені актуальним питанням судово-медичної науки та практики, а також проблемам реформування галузі.

   Значне зацікавлення викликали доповіді закордонних колег:

Silke Grabherr – д.мед.н., професор, директор Науково-Практичного Центру Судової Медицини, професор Університетських Клінік Женеви та Лозанни доповідь на тему «Судова радіологія: огляд поточної ситуації»;

Kurt Truebner – к.мед.н., президент Асоціації судових медиків Східної Європи –  «Інтерпретація переломів при підозрі на жорстоке поводження з дітьми»;

Jozef Sidlo – доктор філософії, доцент Директор Інституту судової медицини Університету ім. Коменського – «Фатальні наслідки від призначення/зловживання психоактивних препаратів»;

Педуре А.М. – д.мед.н., професор, завідувач кафедри судової медицини Державного університету медицини та фармакології ім. Миколи Тестеміцану, віце-директор Центру Судової Медицини при Міністерстві Охорони Здоров’я, Праці та Соціального Захисту Республіки Молдова – «Застосування типових методик при проведенні судово-медичних і судово-психіатричних експертиз у Республіці Молдова».

   В рамках заходу, колегами зі Швейцарії разом із співробітниками кафедри (проф Бачинський В.Т., проф. Ванчуляк О.Я. та ас. Гараздюк М.С.), було проведено майстер-клас «From the perfect Photo to a 3D-modell».

   Матеріали Конгресу опубліковані в журналах «Буковинський медичний вісник» та «Клінічна та експериментальна патологія», також опубліковано електронний збірник матеріалів Конгресу.